Chci dítě, ale on ne! Co teď?

Chci dítě, ale on ne! Co teď?

Toužím po miminku, ale na druhé straně je to bez odezvy …

Kdy se stát rodiči, patří nepochybně mezi nejtěžší dilemata všech párů. Zatímco to některé z nich ponechávají náhodě, jiní si to rádi naplánují a snaží se přijít k vzájemné dohodě ideálního času, který by vyhovoval oběma. Pokud však vy už v sobě dávno cítíte tikat biologické hodiny a partner se stále cítí být více neusazené mladíkem, máte o další problém navíc.

Vysvětlete si to

Pokud to již na vás začne příliš doléhat, je načase dohodnout se s partnerem na hlubším rozhovoru. Odhalte mu vaše touhy a vysvětlete mu, že nyní se už cítíte připravená a byli byste tedy ráda, pokud by zvážil své rozhodnutí i on. Případně mu můžete dát nějaké období, během kterého se může ještě vydovádět a po něm budete očekávat jeho definitivní rozhodnutí. Vysvětlete mu, že také nemůžete čekat do nekonečna. I když věk prvorodiček stále stoupá, nechcete zbytečně riskovat a ráda byste se pokusili o dítě, pokud jste ještě v produktivním věku.

Pokud vás má opravdu rád, musí takové věci pochopit, případně alespoň přistoupit na nějaký kompromis. Řešením určitě nebude ani násilné dotlačení do této pozice. Pokud se vám pak po letech odvděčí nezájmem o mrňousků a všechno zůstane jen na vás, jen těžko budete argumentovat něčím jiným, když vám předestře právě zmíněnou situaci. Lepší je proto vždy rozumně si spolu promluvit a vzájemně pochopit pohnutky, které vedou k tomuto rozhodnutí.

Jedno mi nestačí

Do stejné situace se můžete dostat i v tom případě, že byste chtěli více potomků, než máte doma, jenže partnerovi se už do toho moc nechce. Ať už máte jedináčka, nebo kolem vás pobíhá více mrňousků, touha po dalším těhotenství neutichá. Nejprve samozřejmě třeba zjistit opět důvod partnerova nesouhlasu. Pokud vás tlačí finanční situace, možná by bylo vhodné opravdu nejprve zvážit, zda to váš rodinný rozpočet utáhne, protože největší tíha bude právě na partnerovi.

Pak byste měli ještě chvilku počkat a tak znovu přitlačit na vašeho milého. Jeho nechuť se může spojovat i s obavou, jak se bude starat o takový hejno. V tom případě se ho snažte ujistit, že břemeno výchovy půjde na váš vrub. Nebudete partnera příliš zatěžovat a o jeho pomoc se opřete jen v potřebných situacích. Pomoci vám mohou i starší sourozenci, i když to budou jen nějaké drobnosti, ale aspoň se vám uleví z tolika povinností. Zároveň však nezapomeňte, na slib, který dáte manželovi. Velmi lehce totiž může v správném čase s ním vyrukovat a vše zůstane jen na vás. Zároveň mu však nedovolte, aby vaše slova zneužíval, protože nějaká pomoc se od něj určitě očekává, tak se nemůže postavit pouze do role zajišťovatele peněz.

Buď a nebo Pokud ještě stále nemáte dítě a partner vás už léta odbude s tím, že ještě musíte trošku počkat a naspořit více peněz, dejte mu rázně ultimátum. Nemůžete také čekat na věky a když se k vám zpráva takto zvláštní, nemůžete si být jistá ani jeho důvěrou. Klidně se proto může stát, že se po čase rozejdete a vy zůstanete opět sama a musíte hledat od znova. Ztratíte tím mnoho času a při starších ženách možná i možnost na vaše vlastní dítě. Určitě se proto nenechte tahat za nos a nebojte se také rázně říct svůj názor. Vždyť pokud jste mu dosud ustupovali vy, může to samé udělat i on pro vás.

Nedělejte kroky za jeho zády

Jistě si nemusíme mluvit o tom, že pokud to žena velmi chce, může si to velmi snadno s otěhotněním zařídit i sama. Postačí vynechat antikoncepci, aniž by o tom partner věděl a máte, co jste chtěli. Za zamyšlení však stojí fakt, jak by se vám líbilo, kdyby vám něco podobného udělal váš partner. Brali byste to jako pořádnou podpásovka a on by u vás ztratil absolutní důvěru. Přesně to samé můžete očekávat i ze strany vašeho partnera. Nebuďte pak překvapené ani z unáhlených reakcí, když bude chtít od vás odejít. I když vše může dopadnout i dobře, partner se nakonec se vším smíří a bude v konečném důsledku rád, že miminko je již na cestě, nemusí jít o jeho častou reakci. Raději vyložte karty na stůl a dohodněte se na tom, zda zůstanete spolu nebo to zabalíte. Určitě to bude lepší, než kdybyste si měli přestat důvěřovat, protože v něm může stále zůstat ten pocit, že ho stejně vmanévrovat do všeho, co bude chtít a na jeho názoru již nebude záležet.

Previous Tajemství vnitřních omítek
Next Chci mít hodně dětí! No a co?

You might also like

Rodina

Těhotenství a břišní tance?

Těhotenství je snad tím nejkrásnějším obdobím v životě ženy. Oči se rozzáří a hned každý na ní spatří, že je šťastná, šťastná proto, že nosí pod srdcem ten nejkrásnější dar

Rodina

Chcete otěhotnět? Jste těhotná? Kojíte?

Co by nemělo chybět ve výživových doplňcích pro ženu v tomto “speciálním” období! Výživové doplňky obsahují optimální denní dávku vitamínů a minerálů. Náš trh jich nabízí nespočet. Při výběru je

Rodina

Tatínek u porodu prospívá mamince!

Kdysi … Naši otcové mají stále v paměti hodiny strávené čekáním na chodbách porodnic, zatímco jejich polovičky právě přiváděly na svět ratolesti. Po nekonečných hodinách čekání se na chodbě objevil