Chlapec, dívka? Poznejte pohlaví podle bříška, chutná, ale i zelí!

Chlapec, dívka? Poznejte pohlaví podle bříška, chutná, ale i zelí!

Domácí test na zjištění pohlaví se zelím či jedlou sodou!

Bude to chlapeček nebo holčička? Tato otázka rezonuje v mysli budoucích maminek často hned po tom, jak zjistí, že pod srdcem nosí miminko. Lékaři už dnes dokážou poměrně brzy odhalit prostřednictvím ultrazvukového vyšetření pohlaví miminka, ale kromě toho existuje několik způsobů, jak odhalit jestli v bříšku nosíte chlapečka nebo holčičku.

Prozradí to tvar bříška

Možná jste už slyšeli, že podle tvaru bříška se dá říci, zda vaše miminko bude chlapeček nebo holčička. Říká se, že pokud má budoucí maminka bříško kulaté, do boků, a posazené výše, bude to holčička.

Chlapečka zase napovídá špičatější tvar a nižší “položené” bříško s úzkými boky. Není to však nijak vědecky podložený fakt, takže jde spíše jen o pověru, ačkoli mnohým maminkám to vyšlo. Některé ženy ale mají bříško takové, že se nedá říci, zda je špičaté nebo více kulaté, zda je vysoko nebo nízko – tím zůstává jen počkat na ultrazvuk, případně až do porodu.

Podle krásy

Maminky jsou často během těhotenství hezčí, pokožka i vlasy září. Je to způsobeno hormonálními změnami v organismu. No ne všechny mají v těhotenství takové štěstí – některé těhulky se naopak trápí se zhoršenou pletí a různými vyrážkami, vypadáváním či suchými vlasy. A na tom se také zakládá jedna pověra, která říká, že maminky zkrásní, pokud čekají chlapečka. Zhoršená pleť a celkově “úbytek krásy” zase značí holčička, protože ono si přece bere z maminčiny krásy.

Co vám chutná?

Pohlaví miminka se údajně dá poznat i podle chutná budoucí maminky. Chutná vám více sladké? Měli byste tedy nakoupit růžovou výbavičku. Chlapečka zase věští chutě na slaná jídla. Co však v případě, že vám v těhotenství chutná sladké i slané stejně? Tak to už pověra nerozebírá …

Podle tepu srdíčka

Když budete u lékaře a bude měřit tep srdíčka vašeho miminka, můžete také získat odpověď (alespoň podle pověry), zda to bude chlapeček nebo holka. Pokud je tep vyšší než 140 úderů za minutu, budete mít holčičku. Pokud je nižší, bude to kluk.

Test se zelím

Některé recepty na odhalení pohlaví miminka jsou více či méně ulítlé. Tak například ten s červeným zelím. Vezměte malé červené zelí, nakrájejte na malé kousky a zalijte vroucí vodou. Nechte chvilku stát (cca 10 minut). Pak vodu ze zelí slijte do čisté nádoby a zelí odložte (můžete klidně dovařit a udělat si z ní oběd). Voda by měla mít namodralou barvu. Vezměte umělý nebo jiný skleničku a načůrejte do něj. V čisté nádobce pak smíchejte jeden díl vody ze zelí a jeden díl moči. Pokud se zabarví do růžova nebo bude mít načervenalou barvu, měl by to být chlapeček. Pokud bude fialové barvy, ve vašem bříšku je holčička.

Zkusíte?

Test se sodou

Další zajímavý test je se sodou. Potřebujete lžičku jedlé sody, kterou nasypete do pohárku (možná raději použít jednorázový). Následně do tohoto pohárku se sodou trochu načůrejte a pokud začne roztok pěnit, bude to kluk. Pokud se nic neděje, máte v bříšku holčičku. Předpokládá se, že pokud nosíte chlapce, váš moč je více kyselý (proto to šumění) a více zásaditý, pokud nosíte holčičku.

Nevolnosti

Říká se, že pokud budoucí mamince bývá špatně hned na začátku těhotenství, respektive celý první trimestr nebo i déle, naznačuje to holčička. Při chlapečkovi ženu údajně takové nevolnosti netrápí nebo pokud i ano, nastupují o něco později a jsou méně intenzivní.

Přenášení

Další pověra tvrdí, že pohlaví miminka prozradí přenášení. Chlapci jdou údajně na svět dříve než holčičky. Holčičky se totiž potřebují ještě trochu zkrášlit předtím, než se konečně narodí. Opět je to však nijak vědecky podložený fakt, takže ho třeba brát s rezervou.

Spíše pro zábavu

Všechny tyto způsoby odhalení tajemství o holčičce či chlapečkovi ve vašem bříšku jsou opravdu spíše jen legrace a nejde o vědecky prokázané skutečnosti. Existuje také celá řada dalších podobných pověr a mýtů a mnohé těhulky se neustále potýkají s tím, že jim lidé hádají holčička nebo chlapečka podle všelijakých skutečností.

Previous Chci mít hodně dětí! No a co?
Next Chtěli byste rodit na porodní stoličce?

You might also like

Rodina

Chcete rodit s dulou? Proč a jak na to!

Mnoho lidí u nás stále ještě neví, kdo to vlastně dula je. Zjednodušeně lze říci, že dula je speciálně vyškolená žena, která ženám poskytuje péči v období těhotenství, během porodu

Rodina

Těhotenství a břišní tance?

Těhotenství je snad tím nejkrásnějším obdobím v životě ženy. Oči se rozzáří a hned každý na ní spatří, že je šťastná, šťastná proto, že nosí pod srdcem ten nejkrásnější dar

Rodina

Tatínek u porodu prospívá mamince!

Kdysi … Naši otcové mají stále v paměti hodiny strávené čekáním na chodbách porodnic, zatímco jejich polovičky právě přiváděly na svět ratolesti. Po nekonečných hodinách čekání se na chodbě objevil