Náhrdelníky a prsteny z perel

Perly svou nezaměnitelnou krásou fascinovaly lidi už od nepaměti. Dnes již víme jako perla vzniká, avšak v minulosti si jejich původ lidé vysvětlovali po svém. S těmito legendami se perlám začaly připisovat vlastnosti, které jsou známé i dnes. V mnoha náboženstvích jsou perly spojovány s čistotou, věrností a láskou. Starověcí Řekové věřili, že perly chrání nevěstu před pláčem ve svatební den.

Podle staré čínské legendy se perly rodí v dračí hlavě. Tam pomalu rostou a jakmile dosáhnou svou plnou velikost, zachytí se mezi dračí zuby. Pro získání perel bylo tedy nejdříve třeba zabít draka. Od těch dob je každý vlastník perel v Číně považován za statečného člověka.
neuvěřitelná krása

V Persii věřili, že pokud se po bouři objeví na obloze duha, tak na místě, kde se setkává se zemí, se objeví perla. Tento duhový původ vysvětloval pestrou škálu odstínů, ve kterých se perly vyskytují. Nedokonalost na jejich povrchu byly způsobeny blesky, které prý do perel udeří.

Mír a plodnost

Na ostrovech Polynésie koluje příběh, podle kterého se první perly objevily v době, kdy na ostrovech žili Sufi. Přinesl jim je sám Oro, bůh míru a plodnosti. Ten se zamiloval do princezny Bora Bora a jako symbol své lásky k ní jí daroval nádherné tahitské perly.

Kouzla a láska

Měsíc v úplňku se jedné noci koupala v tmavém oceánu. Její láska k němu a její světlo přivábili ústřice, které nesly k břehu své černé perly . Kapky rosy, které na jejich v paprscích měsíční žáru zůstali, vytvořili odstíny barev, kterými černé perly dodnes září.

Písek a moudrost

Když se dovnitř perlorodky nebo ústřice dostane cizí objekt, začnou jejich okamžitě obalovat perletí – a tak skutečně vznikají perly . Tento proces trvá i několik let a cizím objektem bývá často zrnko písku. A tak dík písku, moudrosti a zkušeností a vlivem času se stane z něčeho úplně obyčejného něco neobyčejné.