Šik koupelna: Takto se realizuje

Šik koupelna: Takto se realizuje

Koupelna, do které se rádi opakovaně po dobu dne vracíme, je známkou toho, že zapracování na jejím vzhledu se nám podařilo. No spíš než vyřkl další pochvalné ódy, podívejme se, co všechno tomu předcházelo, abychom se propracovali k šik koupelně.

Výrazné obklady

Bez rozdílu velikosti koupelny máme si právě ji zařídit podle sebe. V malých prostorách fungují dobře světlé odstíny, tmavší si přijdou na své v koupelnách s větší rozlohou a oknem. Fantazii bychom však neměli nikdy limitovat. Barevné keramické obklady a obklady se vzorem se ujmou ve všech typech prostor v závislosti na jejich nadávkování a celkového kontextu.

Barva extrovertka

Koupelny zahalené do bílé a šedé působí na někoho až příliš chladně a neosobně. Malý barevný detail může na druhé straně odstranit všechny obavy z koupelen, které vizuálně působí jako laboratoř. Neutrální paleta barev není naše nepřítelkyně, ale právě naopak. Hledáme pro ni dalšího kamaráda extroverta, který dá skupině nový cveng. Která barva to nakonec bude?

Dotyk romantiky

O útulnost v koupelně se postaráme i materiály příjemnými na dotek. Dřevěná podlaha, měkká osuška zda svíčky naskládané kolem vany v nás znásobí romantické nálady. Pozitivně reagujeme i na koupelnový závěs se zajímavým motivem, který v nás spustí další milé asociace. Pokud máme v koupelně okno, můžeme ho vybavit textilním závěsem, což přispěje k atmosféře místa.

Místo se stylem

Koupelna a styl patří neodmyslitelně spolu. Všechny koupelny se dají zařídit tak, aby se daly prezentovat v nějakém médiu. Na chutný recept budeme potřebovat vkus, kvalitní materiál a pár originálních detailů. Vana na nožičkách patří ke koupelnové klasice, nad kterou se nadchne iv současnosti, kdy jdeme oči nechat na různých technologických výdobytcích.

Nejvyšší úroveň

Vysoce postavená laťka má vždy své opodstatnění. Jejím cílem je poukázat na překročení hranic v pozitivním slova smyslu. Třešničkou na dortu bývá umění, kterému ani prostředí koupelny není cizí. Drobná soška, fotografie vedle zrcadla nad umyvadlem nebo ještě lépe obraz přímo nad vanou na barevně zvýrazněné stěně. Koupelna je prokazatelně místem divů.

Previous I špatná životospráva budoucího tatínka může za poruchy vývoje miminka
Next Chcete miminko? Kontrolujte i stravu partnera!

You might also like

Bydlení - Reality

Šest největších zahradnických chyb

Zahrada je vizitkou svého majitele. Vyžaduje hodně péče a určité znalosti. Chcete-li mít krásnou zahradu, vyvarujte se největším zahradnickým prohřeškem. Ušetříte si množství času a peněz při odstraňování napáchané škody.

Bydlení - Reality

Šedé kuchyně: Zahoďte všechny předsudky

Moderní kuchyně mohou být na sebe hrdé. Snoubí se v nich krása designu a technická důmyslnost. Při pohledu na ně nás leccos uchvátí. I zdánlivě nudný odstín, jakým je šedá.

Bydlení - Reality

Tip: Kuchyň za menší peníze

Zřízení domácnosti nejprve plánujeme v hlavě a až následně dochází k realizaci našich nápadů. Kdybychom mohli redesign kuchyně a koupelny si necháme nakonec, abychom si ušetřili spoustu práce. Alternativní řešení