Šik kuchyně: Jen černá a bílá

Šik kuchyně: Jen černá a bílá

Dvě barvy, které se od sebe tak velmi odlišují, ale přesto nadstandardně dobře vycházejí. Kdo by si kdysi pomyslel, že dvě jednoduché barvy dokážou spolu vytvořit božskou kombinaci, vůči níž má každý přirozený respekt?

Směs pocitů

Drama, neutrální postoj nebo i zcela jiný svět. Na černo-bílou mají lidé různé názory a na každém z nich je cosi pravdy. Naštěstí není černobílá natolik tajemná, abychom se jí vyhýbali obloukem a dívali se na ni z dálky i jako nezávislí pozorovatelé. S oblibou s ní manipulují i designéři, kteří vždy vědí jak ji namixovat.

Místo pro nás

Kuchyně, jádro domácnosti, má za úkol nastavit rameno, když si potřebujeme poplakat a náruč, pokud potřebujeme přátelské objetí. Obzvlášť to platí pro kuchyně propojené s obývacími pokoji. Černo-bílá kombinace se může jevit jako krok vedle a to zejména tehdy, pokud potřebujeme kuchyně přeměnit na společensky oblíbené centrum domácností. A tady začíná výzva, které se nedá odolat.

Barvy, styl, …

Výběrem barevné kombinace zařizování kuchyně zdaleka nekončí, dovolíme si tvrdit, že jen začíná. Styl, objem a proporce kuchyňské linky se stejným dílem podílí na tvorbě atmosféry, která je pro prostor kuchyně absolutně klíčová. Pokud se rozhodneme, že část kuchyňské linky bude věnována jedné barvě a zbylá část druhé, černá barva patří do dolní části, neboť působí opticky těžší.

Seriózní hra

Současné kuchyně jsou více než jen místem, kde se vaří, servíruje a konzumuje jídlo. Stali se jakýmsi prodloužením obývacích pokojů, čemuž designéři začali přizpůsobovat i jejich vzhled. Poptávka po elegantním vyznění si přímo říká černo-bílou kombinaci, kterou nic nezkazíme. Rovnoměrné zastoupení barev nemusíme dodržet, stačí, když se s ní podle nějaké inspirativní předlohy rozumně pohrajeme.

Previous I u nás už možná tlumit porodní bolesti inhalací Entonox
Next I štítná žláza může způsobit neplodnost!

You might also like

Bydlení - Reality

Tip: Alchymie anglického trávníku

Není to jednoduché, ale pocit projít se bosou nohou v časné letní ráno po anglickém trávníku, stojí za každou námahu. Anglický trávník není jen o kráse a vizáži. Je to

Bydlení - Reality

Tip: Kuchyně po skandinávsku

Skandinávie je pro našince poměrně málo poznaným územím. V létě si pokaždé neumíme odpustit zajít někam do tepla k moři. Pokud nejsme zvědavci a dobrodruzi, na sever si to zamíříme

Bydlení - Reality

Zázrak zvaný vánoční hvězda

S příchodem Vánoc se na pultech v obchodech objevuje rostlina, která se stává během svátečního období našim průvodcem. Vánoční hvězda známá také pod názvem vánoční růže, kromě toho, že je