Šik kuchyně: Jen černá a bílá

Šik kuchyně: Jen černá a bílá

Dvě barvy, které se od sebe tak velmi odlišují, ale přesto nadstandardně dobře vycházejí. Kdo by si kdysi pomyslel, že dvě jednoduché barvy dokážou spolu vytvořit božskou kombinaci, vůči níž má každý přirozený respekt?

Směs pocitů

Drama, neutrální postoj nebo i zcela jiný svět. Na černo-bílou mají lidé různé názory a na každém z nich je cosi pravdy. Naštěstí není černobílá natolik tajemná, abychom se jí vyhýbali obloukem a dívali se na ni z dálky i jako nezávislí pozorovatelé. S oblibou s ní manipulují i designéři, kteří vždy vědí jak ji namixovat.

Místo pro nás

Kuchyně, jádro domácnosti, má za úkol nastavit rameno, když si potřebujeme poplakat a náruč, pokud potřebujeme přátelské objetí. Obzvlášť to platí pro kuchyně propojené s obývacími pokoji. Černo-bílá kombinace se může jevit jako krok vedle a to zejména tehdy, pokud potřebujeme kuchyně přeměnit na společensky oblíbené centrum domácností. A tady začíná výzva, které se nedá odolat.

Barvy, styl, …

Výběrem barevné kombinace zařizování kuchyně zdaleka nekončí, dovolíme si tvrdit, že jen začíná. Styl, objem a proporce kuchyňské linky se stejným dílem podílí na tvorbě atmosféry, která je pro prostor kuchyně absolutně klíčová. Pokud se rozhodneme, že část kuchyňské linky bude věnována jedné barvě a zbylá část druhé, černá barva patří do dolní části, neboť působí opticky těžší.

Seriózní hra

Současné kuchyně jsou více než jen místem, kde se vaří, servíruje a konzumuje jídlo. Stali se jakýmsi prodloužením obývacích pokojů, čemuž designéři začali přizpůsobovat i jejich vzhled. Poptávka po elegantním vyznění si přímo říká černo-bílou kombinaci, kterou nic nezkazíme. Rovnoměrné zastoupení barev nemusíme dodržet, stačí, když se s ní podle nějaké inspirativní předlohy rozumně pohrajeme.

Previous I u nás už možná tlumit porodní bolesti inhalací Entonox
Next I štítná žláza může způsobit neplodnost!

You might also like

Bydlení - Reality

Takto se vybírá pohovka

Trh s nábytkem je zaplaven spoustou zajímavých i nudných, kvalitních i nekvalitních, drahých i levných pohovek. A my vám teď poradíme, jak si mezi nimi vybrat, abyste to později nemuseli

Bydlení - Reality

Těšíme se na fialky

Pro někoho jsou symbolem jara křehké sněženky, pro dalších zase krásné a voňavé květinky jménem fialky. Ať už je to tak nebo tak, fialky si v každém případě zaslouží naši

Bydlení - Reality

Tajemství vnitřních omítek

Vnitřní omítky jsou finální estetickou úpravou zdiva. Jejich úkolem je zlepšit tepelně-izolační vlastnosti stěn, chránit je před mechanickým poškozením a mají vliv na vytváření klimatu v interiéru. Někdy se omítka