Šikovné rady pro domácí pěstitele

Šikovné rady pro domácí pěstitele

Stále častěji začíná lidem v městech chybět zeleň. Absence zahrady a stromů na sídlišti je trendem, který vhání do našich domovů chuť přetvořit alespoň část svého příbytku na zelenou oázu. Koupit si květináč a dát do něj trochu zeleně je pro babičky. Moderní lidé řeší a uspokojují své pěstitelské kousky trochu jinak. Přinášíme atraktivní nápady, které chytí i ty, co si mysleli, že pěstitelské mánii nepodlehnou.

Recyklujte vlastní “odpad”

Pro milovníky přírody je toto mantra, kterou v první řadě uplatňují první. Proto se rozhlédněte po bytě. Prázdné nádobky od čaje, zavařenin, sklo, ve kterém mohou krásně vyniknout kořeny, nejen listy. Zajímavé jsou i láhve od vína jako malé, visící zahrady kdesi na stěně. Všechno se dá zužitkovat. Netvrdíme, že koupit si elegantní nádoby na květiny je špatnou investicí. Právě naopak. No inovativní a kreativní řešení udělají z vaší živé zahrady skutečnou reprezentaci tvořivosti a lásky k přírodě.

Vyklápěcí zahrada

V případě, že máte na místnosti více oken je vyklápěcí systém zahrady to pravé, co potřebuje každý milovník zeleně. Na jedno z nich můžete umístit i květiny. Jde o patrovou plošinu, která se po otevření okna vyklopí a rázem dá kvítkem možnost dýchat nejen vzduch v místnosti, ale pocítit dotek skutečných slunečních paprsků. Není nic lepšího, než mít bujnou a košaté zeleň, dopřát jí slunce a večer se těšit z její syté barvy.

Inteligentní stanice

Máte moderní obývák, po bytě vám chodí automatický vysavač, díváte smart TV i inteligentní mobil je samozřejmost? Vyzkoušejte moderní stanice na pěstování květin. Dnes se dostávají teprve na trh. Jsou trochu exotické, ale do pár let si najdou cestu do našich domácností. Výhodou je automatické zavlažování a péči o květiny, či bylinky i bez vaší přítomnosti. Zároveň působí neskutečně atraktivní, jakoby jste si je právě donesli ne z prodejny, ale přímo z budoucnosti. Rostliny dokonale ladí s moderními prvky bydlení. To je odpověď pro ty, kteří tvrdí, že jim se do moderní obýváku určitě nehodí květiny.

Potěšení z vrstvení

Šikovné ruce umí zrealizovat i malou zahradu mezi čtyřmi stěnami. Jedna miska rostlinám málokdy stačí. Navrstvit několik vzájemně propojených květináčů nad sebe je ekonomické na prostor i čas. Protože stačí pod celý systém propojených nádob nainstalovat nádobu s vodou a zalévání máte vybaveny i během letní dovolené. Výhodou kolekce květináčů je hlavně možnost jednoduché manipulace. V případě popínavých rostlin dokonce mohou listy zcela překrýt původní květináče a dostanete tak unikátní živou kolekci, která se navíc zalévá téměř sama. Zapomeňte na klasické rozmístění zeleň po parapetech na oknech. Zkuste nové nápady a staňte se efektivními pěstiteli.

Previous Chcete mít zdravé a velké děťátko? Nezapomínejte na železo!
Next Chcete otěhotnět? Jste těhotná? Kojíte?

You might also like

Bydlení - Reality

Tento nábytek dobyl i svět filmu: Máte ho?

Victoria Ghost Chair Při zařizování interiéru se podřizujeme obsahu peněženky. Ale co kdyby jednou nastala situace, že budeme moci dát doma prostor ikonickým kouskem nábytku, který ani po desetiletím neztratil

Bydlení - Reality

Terasa v zimě: Je opravdu nepoužitelná?

Terasa, společenské centrum domu, které je v provozu výlučně během teplých měsíců. Pěkné vzpomínky spojené s terasou nám ale nedají, abychom s ní něco zajímavého nevymysleli i v zimě. Nepřijdeme

Bydlení - Reality

Terasa celá ze dřeva

Nastalo pěkné a teplé počasí a nás to láká vyjít ven z našich “doupat”. Vždyť sedět si tak na terase, opájet se slunečními paprsky a vychutnávat si nějaký příjemný nápoj