Tajemství pěkné zeleně v interiéru

Tajemství pěkné zeleně v interiéru

Mít doma atraktivní zeleň, to není jen koupit si květináč v hypermarketu. Květy jsou jako sousedé. Mohou se tolerovat, milovat, nebo nesnášet. No a samozřejmě třeba zohlednit i jejich prostorové a klimatické nároky. Mít doma atraktivní zelené rostliny stojí i padá i na otázce zabezpečení zalévání v době dovolené. Najít správnou rovnováhu v životě pokojové flóry znamená těšit se do závidění hodné zeleně.

Polostín, nebo slunce?

Přímé slunce, polostín, nebo spíše vlhčí prostředí. Před tím, než se vyberete na nákup rostlinstva, otestujte svůj příbytek, jaké rostlinky rád přivítá. Ideální je odstopovať, jako na který parapet dopadá slunce, jaká teplota se dokáže dosáhnout za oknem a zda slunce svítí od rána do časného poledne, nebo pálí celé odpoledne. Podle toho vybírejte květiny. Vybírat si totiž teplomilné rostliny do severně orientované pokoje, nebo naopak, pálit orchideu na přímém slunci znamená pouze smutek, zbytečně vyhozené peníze a rostlinstvo odsouzeny k zániku.

Najděte správné kombinace

Nesnášenlivost a symbiózu rostlin známe zejména z užitkové zahrady, ale také v domácím pěstování platí, že některé rostlinky si spolu prostě příliš nerozumějí. Pokud pěstujete šlechtěné květiny jako fialky, je vhodné nemít několik barevných druhém spolu. Časem se výjimečné barvy smíchají. Je to záhada, ale jakoby se začala prolínat jejich vzájemná genetická výbava. Zároveň je vhodné kombinovat rostlinky, snášející slunce s těmi, které vydrží i v polostínu. Příkladem jsou vřesy. V tom případě mohou být polostínové rostliny jemně kryté od přímého slunce vyššími rostlinkami. V opačném případě do nefunguje.

Zálivka

Pokud jsme již správně zkombinovali druhy i slunce, harmonie musí být i v rámci potřeby vody. Sukulenty a vodní rostlinky určitě k sobě nepatří. Lepší než na nespolehlivých sousedů je vhodné spolehnout se na zavlažovací květináče. Pro druhy, které jsou méně náročně na vodu je dobré zavést do květináče z nádoby s vodou pár provázků. Bude to stačit a i při delší dovolené.

Hnojení

Není pravdou, že rostlinstvo bez květů netřeba hnojit. Každý organismus potřebuje výživu. V závislosti na velikosti květináče a kvality substrátu lze však předpokládat, že rostlinky ve svém aktivním růstu spotřebují živiny za 15 až 30 dní. Pak je vhodné dodat jejich externě. Díky tomu si zajistíte stále svěží zeleň. Řídit se pravidlem babiček, že jednou za rok je dobré rostlinky prosadit je také velmi dobrý návyk.

Previous Chcete otěhotnět? Jste těhotná? Kojíte?
Next Chcete rodit s dulou? Proč a jak na to!

You might also like

Bydlení - Reality

Terasa celá ze dřeva

Nastalo pěkné a teplé počasí a nás to láká vyjít ven z našich “doupat”. Vždyť sedět si tak na terase, opájet se slunečními paprsky a vychutnávat si nějaký příjemný nápoj

Bydlení - Reality

Tip: Kuchyň za menší peníze

Zřízení domácnosti nejprve plánujeme v hlavě a až následně dochází k realizaci našich nápadů. Kdybychom mohli redesign kuchyně a koupelny si necháme nakonec, abychom si ušetřili spoustu práce. Alternativní řešení

Bydlení - Reality

Tak na tento nábytek zaručeně nemáte!

No dobře, možná jste si minulý týden koupili novou postel za dvě tisíc eur, ale v porovnání s kousky, které vám chceme ukázat v tomto článku, je to jen “zboží