Tajné dveře díky domácí knihovně

Tajné dveře díky domácí knihovně

I vy milujete pasáže v historických filmech, když se znenadání v místnosti zobrazí postava, která se tam logicky neměla jako ocitnout?

Hlava plná otázek

Vše, co jen trochu páchne tajemstvím, si získává naši přirozenou pozornost. V hlavě se nám rozsype pytel otázek, na které se snaživě pokoušíme najít správné odpovědi. Život na zámcích se nenesl pouze ve znamení luxusu a služebnictva, ale bohužel také ve znamení strašidel, které ve srovnání s majiteli, své místo nikdy dobrovolně neopouštějí.

Předem upozornit

Naše skromné příbytky na aristokratické sídla sice ani zdaleka nemají, ale prostor na tajné dveře by se v nich mohl při větších ambicích dát najít. Ale pozor, upozorněte na ně postupně každého člena vaší rozrůstající se rodiny, protože jinak by si mohlo dotyčné dítě s plnou vážností myslet, že u vás doma straší, a z toho se jako rodič už jen těžko odšroubujete.

Několik postřehů

Při realizaci knihovny se speciálními vlastnostmi bychom si měli uvědomit několik potřebných věcí. Dveře, dosahující tloušťku dveří na trezoru v bance, se obvykle otevírají jen jedním směrem. Povrch, po kterém se posouvají, by neměl být za všech okolností drsný a poškozený, aby nebrzdil dveře s několika policemi vyloženými těžkými knihami.

Možnosti na výběr

Na výběr naštěstí existuje řada typů tajných dveří. V zásadě se můžete rozhodnout podle potřeby pro kterékoliv. Buď budou součástí většího celku, nebo budou sami o sobě představovat samostatný knihovní díl. Ani na první, ani na druhý pohled by nemělo být zřejmé, o jaký fígl se jedná. Mezi dveřmi a zbylou stěnou by se neměla vyskytovat spára a natož ne panty.

Previous I vy máte po těhotenství větší nohu? Víme proč!
Next Tatínek u porodu prospívá mamince!

You might also like

Bydlení - Reality

Takto se vybírá pohovka

Trh s nábytkem je zaplaven spoustou zajímavých i nudných, kvalitních i nekvalitních, drahých i levných pohovek. A my vám teď poradíme, jak si mezi nimi vybrat, abyste to později nemuseli

Bydlení - Reality

Tip: Alchymie anglického trávníku

Není to jednoduché, ale pocit projít se bosou nohou v časné letní ráno po anglickém trávníku, stojí za každou námahu. Anglický trávník není jen o kráse a vizáži. Je to

Bydlení - Reality

Tip: Buďte první, vypěstujte si vlastní citrusy

Pěstování exotických citrusů mimo jejich domoviny lákalo lidí stále. První exempláře citrónovníků a pomerančovníků se objevily na dvorech středoevropských panovníků v období renesance. Pěstovali se v tzv. oranžérie a očarovali