Terasa v zimě: Je opravdu nepoužitelná?

Terasa v zimě: Je opravdu nepoužitelná?

Terasa, společenské centrum domu, které je v provozu výlučně během teplých měsíců. Pěkné vzpomínky spojené s terasou nám ale nedají, abychom s ní něco zajímavého nevymysleli i v zimě. Nepřijdeme její zastřešením v létě o vzácné slunce?

Potřeba terasy

V souvislosti s terasou se vzpomíná i prodloužená obývák. Propojení interiéru s exteriérem si žádá stále více investorů. Dlouhé sezení v práci v záplavě počítačů, které produkují množství elektrosmogu, jsme rádi, pokud se nám vyskytne alespoň nějaký kontakt s přírodou. Potřebujeme ji jako sůl. Terasu včetně přírody.

Věcí fantazie

V zimě sice zeje prázdnotou, ale alespoň ji občas navštíví pes, kočka či ptáci. Zahradní nábytek zatím trpělivě čeká odložen v garáži na příchod jara. Prázdná terasa slouží pro stavění sněhuláka nebo ji objeví děti a udělají si z ní improvizované divadelní pódium. Volná plocha nám dává prostor přemýšlet o ní jinak.

Rychlý přechod

Pravidelná údržba se pozitivně odrazí na čistotě uvnitř. Ani během zimy nezabráníme jednotlivým členům rodiny, aby nechodili v dešti či v sněhu dovnitř přes dveře vedoucí z obýváku na terasu. Aby využít terasu celoročně můžeme ji přeměnit na zimní zahradu. Zasklení a zastřešení terasy nám pomůže lépe ji využít.

Výborná alternativa

Se zimními zahradami jakoby se roztrhl pytel ve Velké Británii a ve Francii. Proměna prostoru pod širým nebem na jakousi obývák číslo dvě s nádechem skleníku se jeví jako praktické řešení. Dobrá orientace na světové strany zajistí, abychom si mezi pěkným zařízením přišli i v zimě na své.

Previous Terasa celá ze dřeva
Next Tento nábytek dobyl i svět filmu: Máte ho?

You might also like

Bydlení - Reality

Šik kuchyně: Jen černá a bílá

Dvě barvy, které se od sebe tak velmi odlišují, ale přesto nadstandardně dobře vycházejí. Kdo by si kdysi pomyslel, že dvě jednoduché barvy dokážou spolu vytvořit božskou kombinaci, vůči níž

Bydlení - Reality

Tip: Jak si vybrat kuchyňskou linku?

Pokud se chystáte kuchyni vepsat nový vzhled, nerozvážný přístup se nevyplácí. Nevhodný styl, nesprávný odstín zda nestanovení odhadů proporcí může znehodnotit význam a funkci prostoru. Výběr kuchyňské linky necháte buď

Bydlení - Reality

Tajné dveře díky domácí knihovně

I vy milujete pasáže v historických filmech, když se znenadání v místnosti zobrazí postava, která se tam logicky neměla jako ocitnout? Hlava plná otázek Vše, co jen trochu páchne tajemstvím,