Tip: 10x tradiční zahrada

Tip: 10x tradiční zahrada

Jak si vyskládat zahradu, aby vyzněla jako dílko mistra, které nepokoří čas a ani žádný trend? Tradiční vzhled má cosi do sebe. Neprovokuje, ale inspiruje. Při takto tematicky laděném prostoru se nám nemůže stát, že by se nám nepodařilo sehnat příslušné zařízení.

Kamenná lavička Zahrada, naše pýcha, zrcadlí naše chápání přírody a vkusu. Kamenná lavička pod stromem působí dojmem romantického obrazu. Když na větve rozvěsit barevné lucerny, o příjemnou a intimní atmosféru nebude v naší zahradě nouze.

Elegantní terasa Výstavba rodinných domech v satelitních obcích naráží na kompromis ve formě malých pozemků. Absenci rozlehlé a voňavé zahrady kompenzuje útulná terasa s elegantními křesly a girlandou s popínavým druhem květů.

Zámecká okrasa Při budování relaxační zahrady se nemůžeme seknout s dřevěným nábytkem a malebnými zákoutími. Zmenšenina zámeckých zahrad, kde prostor dostávají užitkové i okrasné rostliny, se dobře ujme i u nás doma na Slovensku.

Terasovitý terén Se světlem v zahradě se klidně můžeme pohrát jako malíř s plátnem. Terasovitý terén přizpůsoben orientaci pozemku a okolním stavbám se nám odmění perfektně organizovaná zahradu na míru. Projekt je vhodný i pro menší zahrady.

Originální prvek Nejlepší vizitkou je zahrada s originálními prvky, které jí dávají punc osobitosti. Zahradní lavička pod stříškou představuje nový element. Jak se říká, krása spočívá v detailech. Drobným zlepšovákem se nevzdálí tradici.

Nadčasové keře Klasický, ale zato efektní vzhled docílíme výsadbou keřů. Na jedné straně nám pomohou izolovat se od sousedů a zvědavých kolemjdoucích, na druhé straně nám budou s radostí zdobit pozemek během všech ročních období.

Zeleň a tvořivost Mezi zahradou a interiérem neexistuje velký rozdíl. Oba prostory potřebují odborný zásah. Zahrada, kde pozemek ohrazuje plot, působí všedně. Vše může ale změnit nasazení zeleně s dávkou tvořivosti.

Jednoduchost, barvy Květinový záhon slunečník a pohádkový domek na nářadí zapadají do zahradní idylky. Aby zahrada nepůsobila přezdobené, dáme přednost jednoduché konstrukci nábytku. O neformální charakter místa se postarají pestré barvy.

Zahrada jako jeviště Pro místo, na kterém by se neujal trávník, vymyslíme jinou variantu. Dřevěné desky vytvoří povrch připomínající jeviště. Zeleň zasadíme do květináčů, abychom jí oživili pustý prostor. Zahrada se dá efektivně kultivovat různými způsoby.

Osvěžení prostoru Když se ohlédneme do minulosti, potěší nás zjištění, že se v nich kromě studny nacházely i jiné vodní systémy. Vizuálně nelákavý kout zahrady se nám podaří osvěžit prostřednictvím fontány či vodní nádrže, kterou známe z dob baroka.

Previous Těšíme se na fialky
Next Terasa celá ze dřeva

You might also like

Bydlení - Reality

Tajemná koupelna: V tmavých odstínech

Běžné koupelnové katalogy jakoby kreslil jeden znuděný designér. Kachličky, vana, umyvadlo, případně sprchový kout a nějaké doplňky. To však není nic pro lidi, kteří se chtějí tak trochu odvázat. Gotika

Bydlení - Reality

Tip: Kuchyň za menší peníze

Zřízení domácnosti nejprve plánujeme v hlavě a až následně dochází k realizaci našich nápadů. Kdybychom mohli redesign kuchyně a koupelny si necháme nakonec, abychom si ušetřili spoustu práce. Alternativní řešení

Bydlení - Reality

Zázrak zvaný vánoční hvězda

S příchodem Vánoc se na pultech v obchodech objevuje rostlina, která se stává během svátečního období našim průvodcem. Vánoční hvězda známá také pod názvem vánoční růže, kromě toho, že je