Tip: Alchymie anglického trávníku

Tip: Alchymie anglického trávníku

Není to jednoduché, ale pocit projít se bosou nohou v časné letní ráno po anglickém trávníku, stojí za každou námahu. Anglický trávník není jen o kráse a vizáži. Je to prestiž a potěšení v jednom. Trávník bude potřebovat opravdu hodně péči i lásky, ale není to taková věda, aby se vám nepodařilo toho pověstného zeleného “Angličana” vykouzlit iv české zahradě.

Výběr osiva

Je úplným základem. Pokud na tomto bodě selžete, je jedno jaké nástroje, zda postupy použijete, je to platné jako házení hrachu na stěnu. Kvalitní tráva. Žádná parková směs, ale kvalitní trávník. Takový, co bude růst spíše do šířky a bude hustý, ale zároveň dostatečně vzdušný. Vsaďte na tu nejkvalitnější trávu. Investice se vám zaručeně vrátí. Takový trávník pak nebude jednosezónních záležitost, ale radost na dlouhá léta.

Ošetření

Anglický trávník jednoduše nevypěstujete za jeden rok. Tedy v případě, že si nedáte dovést huňaté travnaté koberce, ale to už není o pěstování. Trávník třeba na jaře v první řadě dostatečně provzdušnit a očistit. Použijte vertikutátor a nebojte se, že trávníku ublíží opravdu pořádně prokypření. Potřebné je odstranění plevele, náhrada zničených částí, posbíraných hnijících listů. Před tím než začíná sezóna je nutné trávník připravit na zdravý růst. Pak už jen sekat.

Sekání

Kosou to nepůjde. Ani sekačkou koupenou v hobby marketu. Zásada je trávník nechat dostatečně vysoký, aby přes léto nevyschl, ale nenechat vyrůst stvoly. To není vždy snadné odhadnout a kvalitní výkonná sekačka s extrémě ostrým nožem je základním vybavením. Bez ní zůstanou trsy trávy na konci roztřepené a jejich růst bude nesmírně pomalý. Právě ostří v tomto případě slibuje atraktivní zeleň a rychlou obnovu vaší travnaté nádhery. Pravidelné a rychlé sečení zabrání i rozrůstání plevele, která jednoduše na trávník nemá v případě, že mu dodáváte dostatek vláhy.

Trávník nikdy nevysychá

Anglický trávník nikdy nesmí úplně vyschnout, ale je důležité nepřemokřit ho. Správná vlhkost je přizpůsobena anglické klimatu, která je více deštivá než přesušená. Dosáhnout takový efekt je možné jen pravidelným zavlažováním. Je lepší zavlažovat rosou, nebo drobným deštěm, proud z hadice je doslova zlatým hřebem do rakve anglické zeleně. S trochou znalostí a vnímání přírody ve vaší zahrádce můžete mít za pár let trávník, který by vám záviděli i angličtí lordi.

Previous Tip: Buďte první, vypěstujte si vlastní citrusy
Next Těšíme se na fialky

You might also like

Bydlení - Reality

Tento nábytek dobyl i svět filmu: Máte ho?

Victoria Ghost Chair Při zařizování interiéru se podřizujeme obsahu peněženky. Ale co kdyby jednou nastala situace, že budeme moci dát doma prostor ikonickým kouskem nábytku, který ani po desetiletím neztratil

Bydlení - Reality

Šest největších zahradnických chyb

Zahrada je vizitkou svého majitele. Vyžaduje hodně péče a určité znalosti. Chcete-li mít krásnou zahradu, vyvarujte se největším zahradnickým prohřeškem. Ušetříte si množství času a peněz při odstraňování napáchané škody.

Bydlení - Reality

Stěhování klavíru přenechejte raději stěhovací společnosti

Hra na hudební nástroj vede k rozvoji dalších schopností u dětí. Nejde jen o samotnou hru, kterou má dítě jako zábavu nebo koníčka, ale přínos je daleko větší. Učí se koncentrovat,