Tip: Jak podřídit nábytek televizoru?

Tip: Jak podřídit nábytek televizoru?

Vlastnit nejen jeden, ale hned několik televizorů představuje v současnosti jev, ze kterého se společně těší výrobci televizorů a majitelé televizních společností. Aby tyto magické skříňky nepůsobili v interiéru jako pěst na oko, potřebujeme jim podřídit uspořádání nábytku.

Splynout s prostředím

Televizor od dob svého vzniku změnil radikálně svůj vzhled. Subtilní siluetou v současnosti připomíná obraz. Aby však televizor v prostoru nevyzněl jako cizorodý element, designéři se rozhodli, že zprostředkují široké veřejnosti několik vzácných rad. První z nich zní umístit televizor do obývákové sestavy, ve které splyne jako oblak s nebem.

(Ne) pravidelní diváci

Druhá řada se týká skříňky pod televizor, kterou můžeme umístit do prázdného rohu místnosti za předpokladu, že televizor zapínáme jen jako zvukovou kulisu. Pokud se sledování televizního programu věnujeme pravidelně, měli bychom mít na televizor dobrý výhled ze sedačky. Při otevřených dispozicích nechtějí přijít o zábavu ani hospodyňky v kuchyni.

Pryč s dominancí

Jelikož televizor v prostoru nelze přehlédnout podobně jako krb, zavěsíme ho přímo na něj. Aby ale příliš nedominoval místnosti, umístíme k němu zády křesla. Kdybychom sedací nábytek aranžovali jako sedadla v kině, postarali bychom se o nepřirozený vizuální efekt. Můžeme tak udělat jedině tehdy, pokud se celá rodina rozhodne sledovat program.

V malém prostoru

Malý obývací pokoj představuje překážku samu o sobě. Televizor neklademe v tomto případě na nábytek, ale se ho přímo instalujeme na prázdnou stěnu. Aby nevyzněla fádní, můžeme ji namalovat výraznějším odstínem. Mezi televizorem a sedačkou by měl zůstat dostatek prostoru, abychom se v něm mohly volně pohybovat, případně stranou čile diskutovat.

Previous Tip: Čarokrásné skalky v květináči
Next Tip: Buďte první, vypěstujte si vlastní citrusy

You might also like

Bydlení - Reality

Tajemství vnitřních omítek

Vnitřní omítky jsou finální estetickou úpravou zdiva. Jejich úkolem je zlepšit tepelně-izolační vlastnosti stěn, chránit je před mechanickým poškozením a mají vliv na vytváření klimatu v interiéru. Někdy se omítka

Bydlení - Reality

Těšíme se na fialky

Pro někoho jsou symbolem jara křehké sněženky, pro dalších zase krásné a voňavé květinky jménem fialky. Ať už je to tak nebo tak, fialky si v každém případě zaslouží naši

Bydlení - Reality

Tajemná koupelna: V tmavých odstínech

Běžné koupelnové katalogy jakoby kreslil jeden znuděný designér. Kachličky, vana, umyvadlo, případně sprchový kout a nějaké doplňky. To však není nic pro lidi, kteří se chtějí tak trochu odvázat. Gotika