Tip: Jak si vybrat kuchyňskou linku?

Tip: Jak si vybrat kuchyňskou linku?

Pokud se chystáte kuchyni vepsat nový vzhled, nerozvážný přístup se nevyplácí. Nevhodný styl, nesprávný odstín zda nestanovení odhadů proporcí může znehodnotit význam a funkci prostoru. Výběr kuchyňské linky necháte buď na profesionály, nebo se předem dobře poinformovat o nejnovějších trendech a aktuální módě.

Důležitý prvek

Každý interiér má svou korunu krásy. Nejčastěji se zdržujeme ve společenské části příbytku, pod kterou se rozumí obývací pokoj propojený s kuchyní. Tento prostor nás nejen reprezentuje, ale podílí se i na celkové atmosféře příbytku. Kuchyňská linka, která by do něj měla příkladně zapadnout, v něm sehrává nemalou roli. Její volbu nepodceňujeme.

Uvážená volba

Představa a realita tvoří dvě stránky téže mince. Vyhlédnut typ kuchyňské linky nás sice může ulehčit od dalšího hledání, ale nemusí se jím trefit do našeho rozpočtu. Jak v takovém případě dále postupovat? Kvůli jedné kuchyňské lince se přece neupíšeme půjčce. Na trhu existuje několik jiných variant, které jsou levnější obdobou našeho vzoru.

Praktická velikost

Vzhled kuchyňských skříněk by měl kráčet ruku v ruce s funkcí. Nač nám bude linka, která sice vypadá jako vystřižená z posledního kuchyňského veletrhu, když se nám do ní nevejdou všechny potřebné věci? Při vysokých stropech dokonce můžeme sáhnout po větším type horní řady skříněk, které vkusně doplní a okrášlí prázdné působící stěnu.

Odlehčení místa

Při menší rozloze kuchyně designéři doporučují sáhnout po minimalistickém stylu. Bílá barva, hladký povrch skříněk bez úchytek a jednolitě působící sestava se rafinovaně ztrácejí v prostoru. Kuchyňská linka se dá dodatečně zvýraznit různými barevnými doplňky. Její přísný výraz můžeme zjemnit dřevěnými prvky i ve formě podlahy.

Raději kvalita jako …

Kuchyni kuchyní dělá především materiál. Umíte si představit rustikální kuchyní bez přítomnosti dřeva nebo ultramoderní kuchyni bez posledních technologických výdobytků? Čím menší kuchyň, tím máme i méně starostí s investicí do kuchyňské linky. Nicméně vyvarujme se velmi levným materiálem, které nejsou odolné vůči vodě ani mechanickému opotřebení. V tomto případě raději sáhněme po policích, které nahradí horní řady skříněk.

Previous Tip: Koupelna se dvěma umyvadly
Next Tip: Čarokrásné skalky v květináči

You might also like

Bydlení - Reality

Tip: Alchymie anglického trávníku

Není to jednoduché, ale pocit projít se bosou nohou v časné letní ráno po anglickém trávníku, stojí za každou námahu. Anglický trávník není jen o kráse a vizáži. Je to

Bydlení - Reality

Taburetka, co oživí interiér

Pokud považujete taburetku za přežitek, přinejmenším jste ji už alespoň jednou v životě viděli. Přestože nejde o nábytek, který by vás hned chytil za srdce, svou funkci plní plnohodnotně. Význam

Bydlení - Reality

Tajemná koupelna: V tmavých odstínech

Běžné koupelnové katalogy jakoby kreslil jeden znuděný designér. Kachličky, vana, umyvadlo, případně sprchový kout a nějaké doplňky. To však není nic pro lidi, kteří se chtějí tak trochu odvázat. Gotika