Tip: Koupelna se dvěma umyvadly

Tip: Koupelna se dvěma umyvadly

Kdysi na jeden panelákový byt připadla jedna koupelna. V novostavbách postavených během dvou dekád se můžeme přesvědčit o jinak přístupu. Potřeba hygienické očisty, která se týká každého jednoho člena nevyjímaje, se dobou nemění, a proto by bylo vhodné se jí podle možností přizpůsobit. Ranní shon se jeví jako dostatečná motivace.

Spravedlnost pro všechny

Jedna koupelna pro čtyřčlennou domácnost splňuje své kapacity se sedřenými ušima. Ložnice, ke kterými příslušely vlastní koupelny představují pro průměrně vydělávajícího člověka nedosažitelný luxus. Někdy stačí přidat do domácnosti další koupelnu a zmatky ohledně (ne) spravedlivého střídání se jednotlivých členů ustoupí do zapomnění.

V novostavbách samozřejmostí

Při představě kolik nás vyjde dobudování další koupelny v rodinném domě nebo kolik musíme investovat do bytu v novostavbě, který sestává až ze dvou koupelen, se nám může zatočit nepříjemně hlava. Výborným východiskem v nouzi jsou dvě umyvadla v jedné koupelně. S takovým typem vybavení koupelny jsme se mohli setkat již v dávnější minulosti.

Finančně nenáročné řešení

Koupě dvou umyvadel najednou není v porovnání s celým vybavením další koupelny od podlahy až po strop vůbec náročná. Při rozhodování se nemusíme ani nechat ovlivnit malou rozlohou. Správnou volbou tvaru a rozměru vyjdeme vstříc i menším koupelnám, kde přítomnost jednoho umyvadla navíc vůbec nepocítíme. Dobré řešení máme na dosah.

Velká rošáda s umyvadly

Po estetické stránce druhé umyvadlo neubere ani z krásy koupelny. S cílem zachovat podmanivý charakter koupelny bychom měli předem popřemýšlet, jaký typ umyvadel podtrhne vybraný styl. Buď se rozhodneme pro osovou symetrii a umyvadla osadíme po bocích stran koupelny, nebo jejich umístíme vedle sebe pod velkorozměrné zrcadlo.

Vyjděme vstříc našim dětem

Nezapomínejme obzvlášť ani na komfort našich nejmenších rodinných příslušníků. Další variantou jsou dvě různé umyvadla, z čehož jedno připomíná úlovek ze školky. Abychom nemuseli děti každý den stavět na příruční schůdek, umístíme umyvadlo do výše adekvátní jejich vzrůstu. Pobyt v koupelně se stane hrou bez stresu, shonu a napětí.

Previous Tip: Kuchyň za menší peníze
Next Tip: Jak si vybrat kuchyňskou linku?

You might also like

Bydlení - Reality

Tajemství pěkné zeleně v interiéru

Mít doma atraktivní zeleň, to není jen koupit si květináč v hypermarketu. Květy jsou jako sousedé. Mohou se tolerovat, milovat, nebo nesnášet. No a samozřejmě třeba zohlednit i jejich prostorové

Bydlení - Reality

Švédský design vytvořený přírodou

Při zmínce o švédském designu se nám vybaví různé asociace, ale kdoví, zda právě správně. Skandinávie je zem s bohatou kulturní tradicí, která v mnohém obdarovala vizuální umění. Lokální inspirace

Bydlení - Reality

Šik kuchyně: Jen černá a bílá

Dvě barvy, které se od sebe tak velmi odlišují, ale přesto nadstandardně dobře vycházejí. Kdo by si kdysi pomyslel, že dvě jednoduché barvy dokážou spolu vytvořit božskou kombinaci, vůči níž