Tip: Koupelna se sprchou a vanou

Tip: Koupelna se sprchou a vanou

Koupelna, jakož i jiná místa v naší domácnosti, jsou dokladem našich znalostí z oblasti průmyslového designu a vkusu, na který neexistuje přesný metr. Mezi slov styl a krása v interiéru dominuje ještě jedno. Funkčnost.

A vítězem se stává

Umístění vany do koupelny se může zamlouvat pouze části rodinných příslušníků. I když představuje tradiční řešení, o kterém v tomto prostoru není žádných pochyb, někdo ji přece jen může považovat za něco nepraktické a náročné na pravidelné udržování. Kdo není fanouškům vany, tomu zbývá jen jedna možnost jak se v koupelně zařídit. Sprchový kout je oblíbená a vyhledávaná alternativa.

Stále se dá objevit

Teď asi nepotěším zbylou část rodiny, která tento “vynález” může brát za nepohodlný a bez dostatku intimní atmosféry. Jak si udělat bublinková koupel, když se ve sprchovém koutě dokážeme jen rychle osprchovat a nic víc? Přidanou hodnotu sprchového koutu třeba postupně objevit, abychom všichni chápali jeho opodstatnění. Nejvíce ho snad milují menší koupelny kvůli ideálním rozměrům.

Vana plná bublinek

Dilema zda si do koupelny vezmeme vanu nebo sprchový kout má zásadní dopad na její vzhled a nepřímo i na náladu. Poležet si ve vaně má své nezaměnitelné kouzlo. Větší koupelny disponují jinými možnostmi, které by bylo škodou nevyužít. Pokud se o společný prostor bude dělit vana se sprchovým koutem, o zábavu a zejména čištění budeme mít postaráno. V ranním spěchu jde o výhodu.

Místo pro rybky a lodě

Kdo se domnívá, že takové nadstandardní vybavení koupelny není dobře využitelné v praxi, trochu se mýlí. Vana nabízí člověku vyrelaxovat se do sytosti. Když se mladé začínající páry radí, což by jim blízké okolí doporučilo, vícekrát zazní vana. Důvodem jsou očekávání potomci. Děti a vana zkrátka patří k sobě. Ochudit děti od lodiček, rybek atd., To bychom si snad nikdy neodpustili.

Více sanity, více vody?

Při tvorbě projektu rodinného domu nezapomeňme na naše specifické požadavky, abychom nemuseli mít dodatečné starosti z vedením potřebných rozvodů. Běžnou součást domácnosti tvoří koupelna číslo dvě nebo dokonce i tři. Vana a sprchový kout v jednom prostoru se nemusí používat současně, jde možná spíše o to, umět si dobře v aktuální chvíli vybrat. Pozor na vodu na podlaze v dvojnásobném množství.

Next Tip: Kuchyně po skandinávsku

You might also like

Bydlení - Reality

Tip: Jak si vybrat kuchyňskou linku?

Pokud se chystáte kuchyni vepsat nový vzhled, nerozvážný přístup se nevyplácí. Nevhodný styl, nesprávný odstín zda nestanovení odhadů proporcí může znehodnotit význam a funkci prostoru. Výběr kuchyňské linky necháte buď

Bydlení - Reality

Tajemství vnitřních omítek

Vnitřní omítky jsou finální estetickou úpravou zdiva. Jejich úkolem je zlepšit tepelně-izolační vlastnosti stěn, chránit je před mechanickým poškozením a mají vliv na vytváření klimatu v interiéru. Někdy se omítka

Bydlení - Reality

Terasa v zimě: Je opravdu nepoužitelná?

Terasa, společenské centrum domu, které je v provozu výlučně během teplých měsíců. Pěkné vzpomínky spojené s terasou nám ale nedají, abychom s ní něco zajímavého nevymysleli i v zimě. Nepřijdeme