Tip: Kuchyně po skandinávsku

Tip: Kuchyně po skandinávsku

Skandinávie je pro našince poměrně málo poznaným územím. V létě si pokaždé neumíme odpustit zajít někam do tepla k moři. Pokud nejsme zvědavci a dobrodruzi, na sever si to zamíříme jen málokdy. Ale když se nevybereme my za Skandinávií, vybere se ráda ona za námi.

Bílé šaty

Ze skandinávských interiérů dýchá klid, harmonie a mimořádně přátelský duch. Na teple rodinného krbu se podílí i kuchyně, které se budeme hlouběji věnovat. Neutrální paleta barev, která dává nový smysl formě, se nechystá již desetiletí vyjít z módy. Kuchyňské linky se v skandinávských interiérech rady převlékají za nevěsty. Bílá jim totiž mimořádně sluší.

Mix barev

Nejsou vyloučeny ani tmavší odstíny, které jednoduchý design se sofistikovanými detialmi povyšují na další level. Nemusíme se rozhodnout pouze pro jeden odstín, který by prostoru zásadně dominoval. Přírodní odstíny působí v interiéru jen tehdy přirozeně, pokud se jejich pokusíme navzájem vkusně zkombinovat. Čím sáhneme po více odstínech, tím získáme “divočejší” look.

Bez skříněk

K zařízení kuchyně po skandinávský bychom se neměli stavět příliš vážně. Neformální charakter místa nás láká o to více se v něm zdržovat. Kuchyňská linka bez horní sestavy nezabírá opticky mnoho prostoru. Namísto několika polic můžeme klidně počítat jen s jednou, která smysluplně dotvoří prázdnou stěnu. Na polici můžeme umístit knihy a dekorace.

Krásné detaily

Vynalézaví Skandinávci nejnovější vymysleli kožené úchyty, které mají nahradit plastové. Krása spočívá v detailech a o rafinované detaily jako vidno není nouze ani v neformální zařízených kuchyních. Přírodní materiály jsou pro severské domácnosti typické, a tady je právě skryté tajemství, proč působí skandinávské kuchyně včetně jiných místností tak útulně, nadčasově a šik.

Previous Tip: Koupelna se sprchou a vanou
Next Tip: Kuchyně pod širým nebem

You might also like

Bydlení - Reality

Terasa v zimě: Je opravdu nepoužitelná?

Terasa, společenské centrum domu, které je v provozu výlučně během teplých měsíců. Pěkné vzpomínky spojené s terasou nám ale nedají, abychom s ní něco zajímavého nevymysleli i v zimě. Nepřijdeme

Bydlení - Reality

Stěhování klavíru přenechejte raději stěhovací společnosti

Hra na hudební nástroj vede k rozvoji dalších schopností u dětí. Nejde jen o samotnou hru, kterou má dítě jako zábavu nebo koníčka, ale přínos je daleko větší. Učí se koncentrovat,

Bydlení - Reality

Šest největších zahradnických chyb

Zahrada je vizitkou svého majitele. Vyžaduje hodně péče a určité znalosti. Chcete-li mít krásnou zahradu, vyvarujte se největším zahradnickým prohřeškem. Ušetříte si množství času a peněz při odstraňování napáchané škody.