Tip: Kuchyně po skandinávsku

Tip: Kuchyně po skandinávsku

Skandinávie je pro našince poměrně málo poznaným územím. V létě si pokaždé neumíme odpustit zajít někam do tepla k moři. Pokud nejsme zvědavci a dobrodruzi, na sever si to zamíříme jen málokdy. Ale když se nevybereme my za Skandinávií, vybere se ráda ona za námi.

Bílé šaty

Ze skandinávských interiérů dýchá klid, harmonie a mimořádně přátelský duch. Na teple rodinného krbu se podílí i kuchyně, které se budeme hlouběji věnovat. Neutrální paleta barev, která dává nový smysl formě, se nechystá již desetiletí vyjít z módy. Kuchyňské linky se v skandinávských interiérech rady převlékají za nevěsty. Bílá jim totiž mimořádně sluší.

Mix barev

Nejsou vyloučeny ani tmavší odstíny, které jednoduchý design se sofistikovanými detialmi povyšují na další level. Nemusíme se rozhodnout pouze pro jeden odstín, který by prostoru zásadně dominoval. Přírodní odstíny působí v interiéru jen tehdy přirozeně, pokud se jejich pokusíme navzájem vkusně zkombinovat. Čím sáhneme po více odstínech, tím získáme “divočejší” look.

Bez skříněk

K zařízení kuchyně po skandinávský bychom se neměli stavět příliš vážně. Neformální charakter místa nás láká o to více se v něm zdržovat. Kuchyňská linka bez horní sestavy nezabírá opticky mnoho prostoru. Namísto několika polic můžeme klidně počítat jen s jednou, která smysluplně dotvoří prázdnou stěnu. Na polici můžeme umístit knihy a dekorace.

Krásné detaily

Vynalézaví Skandinávci nejnovější vymysleli kožené úchyty, které mají nahradit plastové. Krása spočívá v detailech a o rafinované detaily jako vidno není nouze ani v neformální zařízených kuchyních. Přírodní materiály jsou pro severské domácnosti typické, a tady je právě skryté tajemství, proč působí skandinávské kuchyně včetně jiných místností tak útulně, nadčasově a šik.

Previous Tip: Koupelna se sprchou a vanou
Next Tip: Kuchyně pod širým nebem

You might also like

Bydlení - Reality

Šik kuchyně: Jen černá a bílá

Dvě barvy, které se od sebe tak velmi odlišují, ale přesto nadstandardně dobře vycházejí. Kdo by si kdysi pomyslel, že dvě jednoduché barvy dokážou spolu vytvořit božskou kombinaci, vůči níž

Bydlení - Reality

Tip: Kuchyně pod širým nebem

Květen je měsícem, když nás už první slunce láká ven. Zároveň se v nás rodí plány na to, jak strávit léto. Slunečné dny plné příjemných teplot a zážitků. K tomuto

Bydlení - Reality

Tajné dveře díky domácí knihovně

I vy milujete pasáže v historických filmech, když se znenadání v místnosti zobrazí postava, která se tam logicky neměla jako ocitnout? Hlava plná otázek Vše, co jen trochu páchne tajemstvím,