Tip: Kuchyně pod širým nebem

Tip: Kuchyně pod širým nebem

Květen je měsícem, když nás už první slunce láká ven. Zároveň se v nás rodí plány na to, jak strávit léto. Slunečné dny plné příjemných teplot a zážitků. K tomuto období nedílně patří i gurmánské zážitky. Příchuť stolování pod širým nebem má úplně jiný rozměr než když se vaří v kuchyni. Kuchyně pod širým nebem jsou řešením, které letu dodají tu správnou energii potěšení. Už jen najít dokonalé recepty.

Nepromokavé materiály

Jsou základní dispozicí, kterou je třeba zvážit, pokud si chcete vystavit kuchyni přímo někde v rohu zahrady. Ani přístřešek nepomůže vyřešit všechny neduhy počasí. Designéři dnes už vědí řezat z odolných materiálů. Vodě odolné exteriérové ledničky, nebo sporáky už nejsou jen sen. Jsou jen méně tradičním řešením, po kterém se třeba déle ohlížet, ale uvařit si čerstvý čaj za ranní rosy je pocit k nezaplacení.

Prostor na zábavu

Pozor. Kuchyně pod širým nebem nemůže být pouze o funkčnosti. Nejde jen o kuchyni, kde je třeba narychlo připravit oběd. Jde o potěšeně, jde o zážitek. Proto je třeba ke kuchyňské desce připočítat několik čtverečních metrů dlažby jako taneční parket. Kde budete debatovat s přáteli, zatímco budete míchat drinky, nebo ukládal maso na grilování. Kuchyně v zahradě potřebuje dostatek prostoru, abyste neměli pocit, že děláte ještě i tehdy, když se jiní baví.

Sezení

Kuchyně v zahradě je spojena i s provizorním jídelním koutem. Kde si bez přehnaného prostírání můžete dopřát něco na zub. Pouze tak, pro potěšení, pouze tak ve společnosti kamarádů bez snobských manýrů. Proto je třeba zvážit snadno udržovatelné materiály ale zároveň dostatečně efektní. Ideální volbou je kámen a mramor v kombinaci se dřevem.

Když zahrada, tak zahrada

Pokud jsme se rozhodli zasadit do zahrady i kuchyni, musí být součástí rostlinstva. Ideální, pokud kolem vysadíte bylinky, případně zeleninu, kterou může trhat a rovnou používat při přípravě jídel. Toto je silný návrat k přírodě a vy hned pochopíte, proč se kuchyň v zahradě opravdu vyplatí. Jídlo bude plné energie, slunce a života. Není to jen o piknikovém trendu, ale také o skutečném potěšeni z vaření a vychutnávání si jídla.

Previous Tip: Kuchyně po skandinávsku
Next Tip: Kuchyň za menší peníze

You might also like

Bydlení - Reality

Tip: Koupelna se dvěma umyvadly

Kdysi na jeden panelákový byt připadla jedna koupelna. V novostavbách postavených během dvou dekád se můžeme přesvědčit o jinak přístupu. Potřeba hygienické očisty, která se týká každého jednoho člena nevyjímaje,

Bydlení - Reality

Terasa v zimě: Je opravdu nepoužitelná?

Terasa, společenské centrum domu, které je v provozu výlučně během teplých měsíců. Pěkné vzpomínky spojené s terasou nám ale nedají, abychom s ní něco zajímavého nevymysleli i v zimě. Nepřijdeme

Bydlení - Reality

Tip: Jak si vybrat kuchyňskou linku?

Pokud se chystáte kuchyni vepsat nový vzhled, nerozvážný přístup se nevyplácí. Nevhodný styl, nesprávný odstín zda nestanovení odhadů proporcí může znehodnotit význam a funkci prostoru. Výběr kuchyňské linky necháte buď